nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai/p

dodane 13.02.2009 15:46

Rusza strona internetowa Fundacji „Dobra Wiadomość”

Wpisując się w przesłanie obchodzonego w kończącym się tygodniu Dnia Bezpiecznego Internetu, Fundacja „Dobra Wiadomość” uruchamia w sieci oficjalny serwis internetowy, który będzie podstawowym źródłem informacji o działalności fundacji.
Wśród wielu celów, które będą realizowane przez działalność Fundacji, jest edukacja dzieci i młodzieży do dojrzałego i krytycznego korzystania ze współczesnych mass mediów. Do zadań Fundacji należy także m.in. popularyzowanie nauczania Kościoła Katolickiego poprzez prowadzenie kampanii promujących Dobrą Nowinę z wykorzystaniem najnowocześniejszych środków ewangelizacji, a więc m.in. Internetu, szerzenie wiedzy na temat znaczenia instytucji mediów we współczesnym świecie, promowanie działalności prorodzinnej i charytatywnej, działań na rzecz dobrej kultury oraz jej promocji i organizacja wolontariatu.
Fundacja "Dobra Wiadomość" działa od września 2008 roku, kiedy to arcybiskup Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski wydał dekret powołujący ją na terenie archidiecezji warszawskiej. Prezesem Fundacji został duszpasterz akademicki z kościoła św. Anny w Warszawie ks. Andrzej Sikorski. Organizacja skupia w swoich szeregach również wolontariuszy, bez których niemożliwe byłoby realizowanie jej idei. Chociaż prawnie istnieje dopiero od kilku miesięcy, jej współtwórcy spotkali się kilka lat wcześniej i już wtedy realizowali z powodzeniem wiele dobrych działań tj. uruchomienia w kwietniu 2007 roku serwisu internetowego duchowy.pl, który zanotował przez ten czas ok. 4 milionów wejść. To one oraz wsparcie ze strony wielu życzliwych osób spowodowały, że kilka lat później te i inne działania, zapisane w statut udało się zarejestrować prawnie. Ten krok pomógł w realizacji marzenia, którym żyją dziś wszyscy tworzący "Dobrą Wiadomość". Obecnie czynione są działania, aby Fundacja była organizacją pożytku publicznego. Do współtworzenia Fundacji zaproszeni są wolontariusze. Dla studentów jest przygotowany program oparty na wolontariacie. W najbliższym czasie zostaną uruchomione na terenie Mazowsza specjalne badania wśród społeczeństwa odnośnie korzystania z Internetu. Już dziś Fundacja proponuje szereg szkoleń skierowanych do nauczycieli, rodziców, uczniów, które zaczynają się cieszyć dużym zainteresowaniem.

« 1 »