nasze media MGN 07/2024

ps/KAI

dodane 18.12.2008 15:08

Delirious pierwszy raz w Polsce

Koncertem w katowickim Spodku w środę 17 grudnia rozpoczęła trasę po Europie Środkowej grupa Delirious, legenda chrześcijańskiego rocka z Wielkiej Brytanii.

Delirious przyleciał do Katowic z Londynu, gdzie koncertował w poniedziałek. Wczoraj, 17 grudnia, zespół zagrał po raz pierwszy w swojej 16-letniej historii przed polską publicznością. Dla fanów grupy prawdopodobnie była to jedyna okazja, by usłyszeć Brytyjczyków w naszym kraju, ponieważ w przyszłym roku zespół planuje zawiesić działalność.

Podczas konferencji prasowej przed występem muzycy wyjaśniali powody swojej decyzji. - Przez ostatnich 16 lat byliśmy bardzo zajętymi ludźmi. Mamy rodziny, małe dzieci, którym możemy teraz poświęcić więcej czasu. Oczekujemy przyszłości z wielką ciekawością – tłumaczył Martin Smith, lider zespołu. – Możemy jeszcze wiele zrobić. Bóg przeprowadza nas przez różne podróże. Czas Delirious dobiega końca, ale nasze powołanie wcale się nie kończy, ono powinno dalej się rozwijać – dodał wokalista.

Pięciu muzyków mówiło też o swoich doświadczeniach koncertowania na całym globie. – Od samego początku zależało nam, aby tworzyć dobrą muzykę, dzielić się nią i naszą wiarą. Ale stając na scenie, sami również pragniemy doświadczyć Bożej obecności, chcemy być poruszani przez Ducha – mówił Stuart Garrard, gitarzysta.

Przed Delirious wystąpiła polska grupa Trzecia Godzina Dnia, promując swoją najnowszą płytę "Ps". Wystąpiła też w jednym utworze z Delirious. Brytyjska legenda chrześcijańskiego rocka w Katowicach zagrała zarówno utwory z ostatniej płyty "Kingdom Of Comfort", jak i swoje największe przeboje. Każdy występ Delirious to przede wszystkim wydarzenie ewangelizacyjne. Przekaz ze sceny dotarł nie tylko do tych osób, które świetnie znają język angielski. Na telebimach, obok angielskich słów piosenek, pojawiły się polskie odpowiedniki, a świadectwo wokalisty ze sceny także zostało przetłumaczone.

Muzycy z Delirious, którzy razem wystąpili po raz pierwszy w 1992 r., sprzedali miliony płyt, koncertowali z takimi grupami, jak U2 czy Bon Jovi, śpiewali w czasie Światowych Dni Młodzieży w Kolonii i w czasie olimpiady w Atenach. Koncert w Spodku przygotowało studio DR z Wisły oraz portale Jezus.com.pl i Opoka.tv. Organizatorzy katowickiego wydarzenia już dziś myślą o tym, by w grudniu przyszłego roku zaprosić do Spodka kolejną znaną grupę grającą chrześcijański rock.

« 1 »