nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/k

dodane 09.12.2008 12:37

Zebrano ponad 550 ton produktów podczas Świątecznej Zbiórki Żywności

Ponad 550 ton żywności trafi do najbardziej potrzebujących dzięki tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności.

Przez trzy dni tj. od 5 do 7 grudnia ponad 38 tys. wolontariuszy zbierało artykuły w około 2700 sklepach, na terenie całej Polski.

Najwięcej zebrano takich produktów, jak: olej, cukier, konserwy mięsne, słodycze, dżemy.

Całą żywność przetransportowano do magazynów Banków Żywności, gdzie wolontariusze zajęli się jej ważeniem, sortowaniem i wprowadzeniem do dokumentacji.

W ciągu kilku najbliższych dni, we wszystkich magazynach rozpocznie się dystrybucja żywności. Zebrane artykuły spożywcze będą kierowane do organizacji i placówek prowadzących dożywianie.

Świąteczna Zbiórka Żywności trwa nadal w Internecie. Zakupów charytatywnych można dokonywać poprzez Internet jeszcze do 31 grudnia. Na stronie www.bankizywnosci.pl udostępnione są dokładne informacje, jak dokonać zakupu.

Wciąż można też wysyłać SMSy o treści POMAGAM na numer 7272.

Każdy, kto wyśle SMS o treści POMAGAM na nr 7272 (koszt 2.44 z VAT) wspiera Banki Żywności w zakupie sprzętu i urządzeń do przechowywania i dystrybucji żywności.

SMSowa akcja potrwa do 31 grudnia.

Świąteczna Zbiórka Żywności to projekt realizowany przez Banki Żywności współpracujące z Federacją Polskich Banków Żywności. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.

Podczas akcji każdy może podzielić się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Pierwsza zbiórka odbyła się w 1997 r. i od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski zbierana jest żywność.

« 1 »