nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 03.09.2008 09:32

Ruszyła katolicka telewizja internetowa

W USA 1 września wystartowała katolicka telewizja internetowa RealCatholicTV.com. Twórcy portalu twierdzą, że to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie na tak dużą skalę.

Internetowy kanał jest dziełem informatyków z nowojorskiej firmy Amigot Corp, którzy zaprojektowali stronę na zlecenie grupy biznesmenów ze stanu Indiana.

Na stronie realcatholictv.com internauci znaleźć mogą najnowsze informacje z życia Kościoła, codzienny komentarz polityczny, historię i sylwetki świętych, katechizacje, ewangelizacje, a także recenzje filmowe oraz omówienia aktualnych problemów z dziedziny etyki. Nie brakuje tu również programów rozrywkowych.

Strona, która w części będzie darmowa, zawierać ma komentarze bieżących wydarzeń z katolickiego punktu widzenia, prezentowane będą tutaj również listy biskupów do wiernych oraz zapowiedzi przyszłych programów.

Aby w pełni korzystać z proponowanych przez telewizję programów, miesięcznie trzeba zapłacić 10 dolarów. Dzięki temu dodatkowo można oglądać specjalne wywiady, recenzje filmów, książek i wystaw.

Wśród osób popierających dzieło, telewizja wymienia licznych hierarchów kościelnych. Należą do nich m.in. metropolita Denver abp Charles Joseph Chaput, bp David R. Choby z Nashville, w stanie Tennessee, bp Robert Francis Vasa z Baker, w stanie Oregon.

RealCatholicTV założyli na początku tego roku świeccy katolicy, którzy twierdzą, że wyznają to, co głosi Magisterium Kościoła katolickiego. Wszyscy mają za sobą rozległe doświadczenie pracy w czołowych, komercyjnych stacjach telewizyjnych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione