nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI/k

dodane 21.08.2008 09:21

Akcja "Z uśmiechem do szkoły"

Po raz ósmy Caritas Diecezji Bydgoskiej rozpoczęła akcję „Z uśmiechem do szkoły”.

Środki zebrane ze sprzedaży specjalnych cegiełek zostaną przeznaczone na wyprawki oraz przybory szkolne dla najmłodszych.

Do tej pory z pomocy skorzystało już kilka tysięcy uczniów.

Jego celem jest pomoc oraz wywołanie radości i uśmiechu na twarzach najmłodszych oraz ich rodziców - wyjaśnia ks. Wojciech Przybyła, szef bydgoskiej Caritas.

"W ręce uczniów trafiają najbardziej potrzebne rzeczy, które w normalny sposób pozwalają rozpocząć nowy rok szkolny. Jest to szczególny czas, kiedy swoją troską obejmujemy dzieci, które dotknęło zubożenie, a nawet bieda" – dodaje ks. Przybyła.

Wśród darów znalazły się tradycyjnie plecaki i tornistry oraz przybory szkolne. Do tej pory rozdano prawie pół tysiąca wyprawek, w tym kilkanaście tysięcy zeszytów.

W tym roku wydrukowano ponad 27 tys. cegiełek o nominałach jednego, dwóch i pięciu złotych. – Jeśli sprzedamy wszystkie cegiełki, pozyskamy blisko sześćdziesiąt tysięcy złotych. Pięćdziesiąt procent zebranych środków pozostanie w danej parafii. Druga część trafi do naszej centrali – dodał szef bydgoskiej Caritas.

Część wyprawek zostanie rozdana w bydgoskiej katedrze, gdzie na wspólnej modlitwie zbiorą się pracownicy, wolontariusze oraz darczyńcy Caritas, a także osoby potrzebujące.

– To modlitwa dziękczynna za tych wszystkich, którzy się przyczynili do tego, by uśmiech ciągle gościł na twarzach dzieci. Nasze spotkanie odbywać się będzie w bliskości z odpustem diecezjalnym ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, który przypada 8 września – informuje ks. Przybyła.

W tym roku w akcję "Z uśmiechem do szkoły" bardzo mocno zaangażowały się Szkolne Koła Caritas. Ich członkowie jeszcze we wrześniu będą rozprowadzać cegiełki na terenie swoich szkół. Część zebranych środków wesprze ich całoroczną działalność charytatywną.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione