nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Radio Watykańskie/k

dodane 21.08.2008 08:59

Pół miliona Włochów ma kontakt z satanizmem

Co najmniej pół miliona Włochów ma kontakt z sektami satanistycznymi - podaje radio Watykańskie.

To niepokojące zjawisko systematycznie się rozwija. Włosi najczęściej stykają się z satanizmem poprzez muzykę, film i internet.

W sumie na terenie Włoch działa 8 tys. sekt satanistycznych grupujących przeważnie młodzież.

Dane te podał ks. Aldo Bonaiuto, odpowiedzialny we Wspólnocie Jana XXIII za walkę z sektami. Przestrzegł on przed lekceważeniem tego zjawiska.

„Trzeba być bardzo ostrożnym i uważnym szczególnie, gdy chodzi o zachowania młodzieży, która najbardziej wystawiona jest na to zagrożenie, ponieważ chce doświadczyć czegoś nowego, pragnie spędzić wieczór w jakiś inny niż zazwyczaj sposób – powiedział ks. Bonaiuto.

Kapłan przypomniał że rytuały satanistyczne często związane są z seksualnością. To wciąga młodzież i pozwala nią manipulować.

„Nie można jednak we wszystkim widzieć oznak satanizmu i każdego znaku, rysunku czy napisu interpretować jako przynależność do grupy satanistycznej” – zauważył włoski ksiądz.

Najgłośniejszym w ostatnich latach przypadkiem działalności satanistów było zamordowanie siostry Laury Mainetti. Zakonnica została zabita przez trzy nieletnie dziewczęta, które zwabiły ją, mówiąc, że potrzebują pomocy.

Zabójczynie przyznały się w czasie procesu, że był to ryt satanistyczny. Siostra Mainetti w momencie agresji prosiła Boga, by im wybaczył tę zbrodnię.

Watykan wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego włoskiej zakonnicy.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione