nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 21.08.2008 08:59

Pół miliona Włochów ma kontakt z satanizmem

Co najmniej pół miliona Włochów ma kontakt z sektami satanistycznymi - podaje radio Watykańskie.

To niepokojące zjawisko systematycznie się rozwija. Włosi najczęściej stykają się z satanizmem poprzez muzykę, film i internet.

W sumie na terenie Włoch działa 8 tys. sekt satanistycznych grupujących przeważnie młodzież.

Dane te podał ks. Aldo Bonaiuto, odpowiedzialny we Wspólnocie Jana XXIII za walkę z sektami. Przestrzegł on przed lekceważeniem tego zjawiska.

„Trzeba być bardzo ostrożnym i uważnym szczególnie, gdy chodzi o zachowania młodzieży, która najbardziej wystawiona jest na to zagrożenie, ponieważ chce doświadczyć czegoś nowego, pragnie spędzić wieczór w jakiś inny niż zazwyczaj sposób – powiedział ks. Bonaiuto.

Kapłan przypomniał że rytuały satanistyczne często związane są z seksualnością. To wciąga młodzież i pozwala nią manipulować.

„Nie można jednak we wszystkim widzieć oznak satanizmu i każdego znaku, rysunku czy napisu interpretować jako przynależność do grupy satanistycznej” – zauważył włoski ksiądz.

Najgłośniejszym w ostatnich latach przypadkiem działalności satanistów było zamordowanie siostry Laury Mainetti. Zakonnica została zabita przez trzy nieletnie dziewczęta, które zwabiły ją, mówiąc, że potrzebują pomocy.

Zabójczynie przyznały się w czasie procesu, że był to ryt satanistyczny. Siostra Mainetti w momencie agresji prosiła Boga, by im wybaczył tę zbrodnię.

Watykan wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego włoskiej zakonnicy.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione