nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 12.08.2008 07:59

Papieski szlak kajakowy

Z inicjatywy biskupa ełckiego, Jerzego Mazura, kard. Stanisław Dziwisz 11 sierpnia poświęcił kajakowy szlak papieski „Tajemnice Zawierzenia”, prowadzący z Wigier do Studzienicznej.

W trakcie ceremonii zwodowana została również replika papieskiego kajaka.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył kard. Józef Glemp, Prymas Polski, zaś homilię wygłosił metropolita krakowski. Po Eucharystii zaproszeni goście przeszli na przystań żeglugi.

„Najpierw okolicznościowymi świadectwami podzielili się uczestnicy wypraw z Karolem Wojtyłą, później nastąpiło zwodowanie repliki kajaka papieskiego, która wraz z pierwszymi pielgrzymami wyruszyła na wyprawę z Wigier do Studzienicznej. Uczestników, jak i szlak papieski pobłogosławili, poświęcili zebrani kardynałowie i biskupi” – powiedział ks. Jerzy Sikora, duszpasterz środowisk twórczych diecezji ełckiej.

Szlak papieski ma 140 km i pokonuje się go kilka dni, ale można wybrać też krótszą trasę. Zaczyna się w Wigrach, gdzie w 1999 roku Jan Paweł II wypoczywał w czasie pielgrzymki do ojczyzny, a kończy w sanktuarium w Studzienicznej, które wówczas Papież również odwiedził w czasie rejsu statkiem z Augustowa.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione