nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

poranafsm.pl/k

dodane 25.07.2008 11:56

Z Franciszkiem i Klarą... w szkole Ewangelii

21 Franciszkańskie Spotkania Młodych pod hasłem "Z Franciszkiem i Klarą... w szkole Ewangelii" ruszają w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla 26 lipca.

To "dni refleksji modlitwy i radości... To wakacyjna forma rekolekcji, spotkania dla ludzi czujących się młodo przeprowadzana w duchu franciszkańskim. Wszystko to po to, abyście w ciągu najbliższych 6 dni naszego Spotkania przeżyli rzeczywiste spotkanie z Chrystusem – w szkole Jego Ewangelii. " informują na swojej stronie organizatorzy - franciszkanie.

Wśród zaproszonych gości, którzy zagrają w trakcie tygodnia są m.in. :

- WOLNA GRUPA BUKOWINA - niekwestionowana gwiazda tego Spotkania . Myślę, że zespołu tego formatu nie trzeba przedstawiać – to połączenie charakterystycznego brzmienia z pięknymi tekstami, które w specyficznym klimacie Kalwarii nabierają jeszcze większego uroku.

- DZIECI Z BRODĄ – istniejący od 2000 roku zespół założony przez znanego muzyka i multiinstrumentalistę – Joszka Brodę. Od tamtego czasu wciąż powstają kolejne piosenki i teledyski. Przez cały rok można je oglądać m.in. w programie "Ziarno". Na FSM zagrają głównie dla najmłodszych, chociaż ich „granie i śpiewnie” raduje każdą duszę!

- TOMEK KAMIŃSKI - jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami tekstów, komponują muzykę i sami wykonują swoje pieśni. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych, Tomek gra bardzo wiele koncertów. Jego przebój „Ty tylko mnie poprowadź” już mogliście usłyszeć na kalwaryjskiej górze – w tym roku kolejna okazja do muzycznego spotkania z Tomkiem i jego zespołem!

- FULL POWER SPIRIT - istnieje od 2001 roku. Tworzą go Miru, Picia i Dzyrooo. W ciągu 7 lat swojej działalności zespól zagrał ponad 600 koncertów na terenie całego kraju – w 2006 roku goszcząc już na kalwaryjskiej scenie. Rap i chrześcijański hip-hop to styl F. P. S., który ponownie usłyszymy podczas 21 FSMu!

- VIOLETTA BRZEZIŃSKA - to jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek młodego pokolenia. Uczęszczała do klasy wiolonczeli i fletu PSM I stopnia w Giżycku, jednak wolała śpiewać niż ćwiczyć gamy, etiudy, pasaże i w efekcie, mając 10 lat "wypisała się" ze szkoły. Gościnnie śpiewała z popularnym brytyjskim artystą Chrisem de Burgh, ponadto z Januszem Bigdą, Krzysztofem Krawczykiem, Piotrem Rubikiem, Mariuszem Czajką, Magdą Anioł, a także z zespołami: New Day, Saruel, Full Power Spirit, Triquetrą, chórem Voce Angeli, TGD, De Mono.

- GOSPEL RAIN - Nazwa zespołu wskazuje wyraźnie na ich muzyczne fascynacje. Bliska jest im bowiem "czarna" muzyka gospel, a także soul i jazz. W niej bowiem tkwi nieprawdopodobny, ogromny ładunek emocjonalny, duchowa głębia i wielki powiew wolności. Ale „zanurzenie” GR w nią jest jedynie narzędziem służącym temu, by wyśpiewane słowa modlitwy były kluczem, dzięki któremu serca ludzi będą się otwierać na działanie Jezusa.

- SHADDAI - to formacja składająca się z 6 młodych osób pochodzących z Rzeszowa i okolic, której początki sięgają połowy 2006 roku. Przez ten czas grupa dała ponad 30 koncertów (między innymi z 2Tm 2,3; Joszko Brodą) zarówno akustycznych - w zaciszach kościołów jak i dynamicznych, „z prądem” gdzie dobre przesłanie współgra z mocno rozkręconymi przesterami gitar. Na początku 2008 roku zespół wydał swój debiutancki album „Shaddai”. Utwory grupy przypadają do gustu coraz większej liczbie słuchaczy co widać po reakcjach publiczności na koncertach. Zapraszamy szczególnie wszystkich na tegoroczny koncert podczas 21 FSM, gdzie zespół zaprezentuje swój materiał i obiecuje „dać z siebie wszystko”.

- FIORETTI – istniejący od 1968 roku zespół braci kleryków naszego Seminarium z Krakowa. Tak piszą o sobie: Obecna "generacja" ("re-generacja") braci, podtrzymując swoistego rodzaju brzmienie i "ducha", jakim tchnie muzyka (MODLITWA) Fioretti , gra i śpiewa nie bojąc się nawet ostrzejszych dźwięków. Wachlarz brzmień został ubogacony tak, że Bóg jest uwielbiany przez to, co "stare" i "nowe".

- A&D; – kapela utworzona przez dwóch franciszkanów – o. Darka Gaczyńskiego i o. Adama Wolnego. Obecnie o. Darek pracuje w Paragwaju a o. Adam w Czechach – zatem koncert podczas 21 FSM to bardzo rzadka okazja do zobaczenia i usłyszenia ich znowu razem!

Pierwsze FSM odbyło się w 1988 r.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione