nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 24.07.2008 09:14

Trwa Tydzień św. Krzysztofa

Podaruj polskim misjonarzom „1 grosz za 1 km przejechany bez wypadku” - apelują do kierowców organizatorzy 9. edycji Tygodnia św. Krzysztofa

Co roku w tygodniu, w którym przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, obchodzony jest Tydzień Świętego Krzysztofa.

Tegoroczna, dziewiąta edycja rozpoczęła 20 lipca i potrwa do 27 bm. pod hasłem „Kierowcy – Misjonarzom, Misjonarze – Kierowcom”.

Zbiórce pieniędzy na środki transportu dla misjonarzy towarzyszą liczne atrakcje, m.in. miasteczko ruchu drogowego i ogłoszenie laureata nagrody "Złota Kierownica 2008".

Organizatorami IX Tygodnia Świętego Krzysztofa „Kierowcy – Misjonarzom, Misjonarze – Kierowcom” są Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska, agenda Komisji ds. Misji Konferencji Episkopatu Polski, zajmująca się wspomaganiem misjonarzy od strony logistycznej.

Liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, obchodzone jest 25 lipca.(...)

W dzień św. Krzysztofa, odbędzie się III Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. MIVA Polska ogłosi laureata nagrody "Złota Kierownica 2008".

Po raz kolejny w Warszawie na Rondzie Dmowskiego w godz. 10.00-12.00 odbędzie się „Dzień bez mandatu”. Kierowcy, którzy złamią przepisy, tym razem zamiast mandatu otrzymają pouczenie od księdza i tekst „10 Przykazań Kierowcy”.

Także na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, 27 lipca odbędzie się uroczysta Msza św. za kierowców, tym razem w sanktuarium maryjnym w Rychwałdzkie koło Żywca.

Eucharystii o godz. 11.00 będzie przewodniczył pomocniczy biskup płocki Roman Marcinkowski. Po liturgii zostaną poświęcone pojazdy, w tym motocykl dla misjonarzy, ufundowany z datków polskich kierowców i zakupiony przez MIVA Polska. Z

amknięcie Tygodnia św. Krzysztofa uświetnią pokazy żołnierzy JW 1328 Bielsko-Biała oraz jednostki ratownictwa technicznego PSP Żywiec.

MIVA Polska powstała w roku 2000, działa jako agenda Komisji Episkopatu ds. Misji. Mission Vehicle Association - to specjalistyczna organizacja pomagająca misjonarzom w zakupie środków transportu. MIVA działa w Austrii, Szwajcarii, Holandii, Anglii, Słowenii, Słowacji oraz Korei Południowej i USA.

« 1 »