nasze media MGN 07/2024

KAI/g

dodane 23.07.2008 12:07

Kotka Milly z Papieżem podczas urlopu

Czarna kotka Milly towarzyszyć będzie Benedyktowi XVI w czasie pobytu w Bressanone. Poinformowano o tym na konferencji prasowej w tym miasteczku w Górnej Adydze na północy Włoch, gdzie papież odpoczywać będzie od 28 lipca do 11 sierpnia.

Milly jest stałym domownikiem tamtejszego seminarium, w którym zatrzyma się Benedykt XVI. Nie będzie to pierwszy pobyt papieża w tym miejscu: od 1970 roku przebywał tam wielokrotnie w towarzystwie swojego rodzeństwa, siostry Marii i brata Georga. I tym razem z Benedyktem XVI będzie starszy od niego o trzy lata ksiądz Georg Ratzinger.

W seminarium na czas obecności Papieża pozostaną jedynie 77-letnia siostra Maria Pieta, która zajmie się kuchnią i rektor ks. Ivo Muser. W pomieszczeniach zajmowanych w ciągu roku przez alumnów zakwaterowane zostanie otoczenie papieża.

W bibliotece seminarium, którego budynek pochodzi z XI wieku, ustawiono dla niego fortepian. Program wakacji Benedykta XVI w Bressanone przewiduje dwa spotkania na "Anioł Pański” w niedziele 3 i 10 sierpnia, a także spotkanie z lokalnym duchowieństwem w czwartek 7 oraz udział w ceremonii przyznania mu honorowego obywatelstwa miasteczka, w sobotę 9 tego miesiąca.

Papież przybędzie do Bressanone 28 lipca w południe, a opuści je 11 sierpnia o 17.30.

« 1 »