nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 04.07.2008 22:14

Muzułmanie przyjmą uczestników Światowych Dni Młodzieży

Setki katolickich pielgrzymów mieszkać będzie podczas Światowego Dnia Młodzieży w Sydney w szkole islamskiej. Gościnę zaproponowali australijscy muzułmanie – podała francuska agencja AFP.

Władze renomowanej szkoły Malek Fahd Islamic School w Greenacre – na południowo-zachodnich przedmieściach australijskiej metropolii – poinformowały, że od 14 do 20 lipca mieszkać tu będzie 350 pielgrzymów.

"Stale uczestniczymy w dialogu międzyreligijnym z innymi szkołami, dlatego uznaliśmy, że gościna jest naszym obowiązkiem" – wyjaśnia koordynator do spraw społecznych i dyscypliny w szkole Enas Darwich.

Pedagog dodał, że nikt z rodziców dzieci uczęszczających do szkoły nie sprzeciwił się decyzji władz placówki, by podczas trwającej obecnie zimowej przerwy w nauce sale klasowe służyły chrześcijanom jako sypialnie. "Wizytą interesują się sami uczniowie, bo nie każdego dnia ktoś przyjeżdża i śpi w ich szkole. To dla nich okazja, by zobaczyć, że dookoła jest wiele różnych religii" – dodaje Darwich.

W Malek Fahd Islamic School uczy się około 1800 dzieci od wieku przedszkolnego do 12 lat. Jest to największa szkoła muzułmańska na kontynencie australijskim.

Podczas pobytu w Sydney Benedykt XVI spotka się z 40 przedstawicielami innych religii, m.in. judaizmu, islamu, buddyzmu i hinduizmu. Zaplanowano także spotkanie papieża z duchowymi przywódcami innych wyznań chrześcijańskich w Australii.

« 1 »