nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI/k

dodane 04.07.2008 22:11

Ponad 105 tys. dzieci wyjedzie na wakacje dzięki Caritas

Ponad 105 tys. dzieci wyjedzie na wakacje dzięki organizowanym przez Catitas w Polsce letnim koloniom i obozom.

W grupie tej będą również dzieci polskiego pochodzenia m.in. z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. Oprócz zabawy dla uczestników wypoczynku przygotowano program formacyjny oparty o modlitwę i spotkania warsztatowe. (...)

Wakacyjna akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci ubogich, których rodziców nie stać na kosztowny letni wypoczynek dla swoich pociech.

W tym roku dzięki zaangażowaniu diecezjalnych Caritas z letniego wypoczynku skorzysta ponad 100 tys. dzieci, które przebywać będą w jednym z 85. ośrodków Caritas na terenie całego kraju - od Bałtyku po Tatry.(...)

Podobnie jak w latach poprzednich oprócz dzieci z Polski Caritas zorganizowała wakacyjne wyjazdy dla dzieci polskiego pochodzenia, które mieszkają poza granicami kraju. Tym razem weźmie w nich udział ok. 5 tys. najmłodszych z Białorusi, Ukrainy, Rumunii i Bułgarii. W czasie turnusów w Polsce mają okazję poznać swoją historię, zobaczyć kraj rodziców a także przypomnieć sobie język.

Fundusze na organizację letniego wypoczynku pochodzą z akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Oprócz tego Caritas diecezjalne wspierają różne instytucje lokalne, jak choćby samorządy, czy prywatni sponsorzy.

« 1 »