nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 06.06.2008 09:34

9 czerwca w Tarnowie pogrzeb Agaty Mróz

W poniedziałek 9 czerwca w Tarnowie odbędą się uroczystości pogrzebowe siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej. Rozpoczną się Mszą św. o godzinie 12 w kościele księży filipinów – rodzinnej parafii zmarłej siatkarki.

Mszy św. ma przewodniczyć delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców bp Marian Florczyk. Pogrzeb odbędzie się dokładnie w pierwszą rocznicę ślubu Agaty Mróz z Jackiem Olszewskim.

Władze Tarnowa oraz parafia spodziewają się kilku tysięcy osób na uroczystościach pogrzebowych. Obok trenerów i siatkarek z kadry narodowej przybędą przedstawiciele władz państwowych, samorządów a także tysiące kibiców i mieszkańców Tarnowa.

W mieście trwa dwudniowa żałoba. Miejskie flagi zostały opuszczone do połowy masztu. Na instytucjach powiewają flagi z czarnym kirem. Na stronie internetowej miasta Tarnowa www.tarnow.pl można wspominać Agatę Mróz. O swoich przeżyciach piszą ludzie z całej Polski a także z zagranicy.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 9 czerwca Mszą św. odprawioną w parafii księży filipinów. Po jej zakończeniu, urna z prochami Agaty Mróz spocznie na cmentarzu w Krzyżu. Ze względu na powagę uroczystości rodzina ma życzenie, aby przedstawiciele mediów nie zakłócali jej przebiegu w kościele.

W dniu pogrzebu, od samego rana w Tarnowie zamknięta będzie ulica Piłsudskiego, przy której znajduje się kościół księży filipinów. Miejsca parkingowe zostaną zarezerwowane dla rodziny i gości. Władze miasta podstawią na przystanek obok seminarium trzy bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej, które zawiozą mieszkańców Tarnowa i gości na miejsce uroczystości.

Agata Mróz, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce zmarła 4 czerwca w szpitalu we Wrocławiu. Heroicznie zmagała się z białaczką, wspierana przez rodzinę, kibiców, mieszkańców Tarnowa. 22 maja przeszła zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Jej organizm zaatakowała infekcja. Przeszczepiony szpik nie podjął obrony osłabionego organizmu.

Agata Mróz miała 26 lat. Osierociła dwumiesięczną córeczkę Lilianę.

« 1 »