nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 04.06.2008 15:12

Papieskie intencje modlitewne na czerwiec

Przed modlitwą „Anioł Pański” 1 czerwca Benedykt XVI zachęcił, by pamiętać o intencjach, jakie przedstawia całemu Kościołowi.

Zgodnie z papieską intencją ogólną modlimy się w czerwcu 2008 r., aby każdy chrześcijanin zacieśniał głęboką, osobistą przyjaźń z Chrystusem i dzięki temu mógł przekazywać każdemu napotkanemu człowiekowi moc Jego miłości .

Ponadto Ojciec Święty poleca intencję misyjną na czerwiec 2008 r.

Zachęca do modlitwy, aby Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Quebeku w Kanadzie pomógł coraz lepiej rozumieć, że Eucharystia jest sercem Kościoła i źródłem ewangelizacji.

„Eucharystia [jest] Bożym Darem dla życia świata”. Tak właśnie brzmi hasło Kongresu Eucharystycznego w Quebeku. „Będzie on źródłem łask nie tylko dla bezpośrednich uczestników – podkreślił Papież. – W tych dniach cały świat katolicki patrzeć będzie na tajemnicę Eucharystii, by zaczerpnąć z niej nowy zapał apostolski i misyjny. Jakżeż bardzo dzisiejsza ludzkość potrzebuje odkrywania na nowo w tym sakramencie źródła nadziei! Dziękuję Bogu, że wiele parafii obok pobożnego sprawowania liturgii Mszy św. uczy też wiernych adoracji eucharystycznej. Oby ta praktyka szerzyła się coraz bardziej, również w związku z kongresem w Quebeku” – powiedział Benedykt XVI

« 1 »