nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 02.06.2008 09:15

Na rynku jest 11 tytułów czasopism katolickich dla dzieci

W Polsce wydawanych jest jedenaście tytułów katolickich czasopism dla dzieci. Są to tygodniki, miesięczniki lub dwumiesięczniki. Każde z nich ma nakład od kilku do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy.

Najwięcej sprzedaje "Mały Gość Niedzielny".

Na rynku są tylko dwa tygodniki dla dzieci: "Jaś" i "Dominik". Więcej jest miesięczników: "Mały Gość Niedzielny" z Katowic, "Mały Przewodnik Katolicki" z Poznania, "Mały Rycerzyk Niepokalanej" z Niepokalanowa, "Promyczek Jutrzenki" z Rybnika, "Anioł Stróż" z Warszawy, "KNC - Króluj Nam Chryste" z Poznania i "Promyczek Dobra" z Nowego Sącza. Dostępne są też dwumiesięczniki: "Moje Pismo Tęcza" z Częstochowy i "Świat Misyjny" z Warszawy.

Pisma dla najmłodszych czytelników zawierają m.in. czytanki, łamigłówki, zgadywanki, a nawet wycinanki i gry planszowe oraz sylwetki świętych patronów.

W miesięcznikach, których odbiorcami są starsze dzieci, przeczytać można m.in. komentarze do Ewangelii, opowiadania z morałem i wywiady z ciekawymi ludźmi, oraz odpowiedzi duchownych i pedagogów na pytania czytelników.

« 1 »