nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 30.05.2008 12:22

IX Radomszczańskie Dni Rodziny

Rozpoczęły się IX Radomszczańskie Dni Rodziny, które odbywać się będą w Radomsku w archidiecezji częstochowskiej pod hasłem „Biblia w Rodzinie” do 8 czerwca.

Dni Rodziny to cykl imprez – dla dzieci i dorosłych – artystycznych, seminaryjnych, dyskusji, w których brali już udział m. in. premier Jerzy Buzek, Jan Pospieszalski, zespół Arka Noego.

Od samego początku Radomszczańskim Dniom Rodziny towarzyszą konkursy na piosenkę o rodzinie, plastyczne, literackie.

Dni Rodziny połączone są z uroczystościami ku czci św. Jadwigi Królowej - patronki Radomska.

Spotkania modlitewne i Msze św. odbywać się będą w kilku radomszczańskich parafiach. Każdy dzień refleksji i modlitwy będzie poświęcony poszczególnym tematom dotyczącym rodziny, obecności Słowa Bożego w rodzinie oraz wychowania młodzieży.

W programie Radomszczańskich Dni Rodziny przewidziane są m. in. spotkanie z red. Bernardem Marguerittem, znanym dziennikarzem francuskim od wielu lat przebywającym w Polsce, spotkanie z Katolicką Szkołą Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych „Dzieci Światłości”, festyny szkolne i rodzinne, projekcje filmów o tematyce rodzinnej, wystawy o tematyce sakralnej, spektakle, m.in. w wykonaniu krakowskiego Teatru Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux, a także seminaria i debaty nt. rodziny i Biblii w rodzinie.

Po raz pierwszy Radomszczańskie Dni Rodziny zorganizowane zostały w 2000 r.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione