nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 26.05.2008 09:05

Młodzieżowa orkiestra dęta na czele Marszu dla Życia i Rodziny

Przemarsz ulicami Warszawy i wielki piknik rodzinny na Podzamczu złożyły się na trzeci już Marsz dla Życia i Rodziny, który - według szacunków organizatorów - zgromadził w stolicy ok. 4 tys. uczestników.

Marsz był wyrazem poszanowania dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz podkreśleniem wartości rodziny.

Marsz wyruszył z ulicy Nowy Świat. Na czele szła młodzieżowa orkiestra dęta w charakterystycznych żółtych strojach. Swoje transparenty niosły liczne organizacje prorodzinne, prolife i nie tylko z całej Polski i zagranicy. Przybyli m.in. goście z Białorusi, Niemiec, Brazylii, Chile i Argentyny.

W marszu uczestniczyło też wielu młodych ludzi, całe rodziny z dziećmi. Była też specjalna sekcja rytmiczna wybijająca „rytm dla życia”. Uczestnicy marszu manifestowali za całkowitym zakazem aborcji i ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Spotkanie zakończyło się Piknikiem Rodzinnym na Podzamczu, podczas którego odbyły się m.in. koncerty zespołów Siostry Jeremiasza, Regau, Full Power Spirit. Było też wiele atrakcji dla najmłodszych, a starsi mogli posiedzieć i porozmawiać przy grillu.

Marsz dla Życie i Rodziny jest inicjatywą środowisk obrońców życia na czele z Fundacją Pro oraz Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.« 1 »