nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 21.04.2008 08:52

V Bieg Pokoju im. Jana Pawła II w Ziemi Świętej

Około 250 osób wystartowało 18 kwietnia w V. Biegu Pokoju im. Jana Pawła II z Betlejem do Jerozolimy. Po 200 biegaczy pochodziło z Włoch i Autonomii Palestyńskiej, a 50 z Izraela.

Wśród uczestników była grupa seminarzystów z całego świata. Nieśli oni z sobą pobłogosławioną przez Benedykta XVI pochodnię pokoju oraz flagę olimpijską.

Symboliczny bieg został zorganizowany przez rzymski ośrodek pielgrzymkowy „Opera Romana Pellegrinaggi” oraz Włoskie Katolickie Centrum Sportowe.

Zawodnicy wystartowali wczesnym rankiem z Placu Żłóbka w Betlejem. 10-kilometrowa trasa prowadziła do przejścia granicznego przy grobie Racheli, następnie przez jerozolimskie Nowe Miasto, koło Bramy Jaffy do domu pielgrzyma ”Notre Dame”. Palestyńscy uczestnicy biegu musieli mieć specjalne zezwolenia na przejście do Jerozolimy.

Sportowców powitała u celu kilkusetosobowa grupa pielgrzymów włoskich z diecezji rzymskiej, z kard. Camillo Ruinim na czele. Przybyli oni z pielgrzymką do Ziemi Świętej z okazji Biegu Pokoju.(...)

Najbardziej znanym uczestnikiem biegu był po raz kolejny Andrea Zorzi, siatkarz, członek włoskiej reprezentacji narodowej. Pochodnię niósł 62-letni Ulderico Lambertucci. Otrzymał ją w Rzymie w styczniu br. i pieszo przyniósł do Jerozolimy. Jak powiedział dziennikarzom, idąc niekiedy okrężnymi drogami, przeszedł w sumie ponad 6 tys. kilometrów śladami św. Pawła. Swoim marszem pragnął zademonstrować, że „cały świat jest wielką rodziną”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione