nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 07.04.2008 08:21

Spotkanie młodych z Wysp Kanaryjskich

Pod hasłem „Zobaczymy się w drodze” w miejscowości La Laguna na Wyspach Kanaryjskich zorganizowano doroczne spotkanie młodzieży. Wzięło w nim udział ponad 1000 osób z czterech wysp, które tworzą prowincję Santa Cruz de Tenerife.

Spotkanie rozpoczęło się 4 kwietnia wieczorem czuwaniem modlitewnym. Młodzież pochodziła głównie z parafii, szkół i ruchów młodzieżowych, m. in. takich jak „Nowi ludzie” i grupy „Don Bosco”. Uczestnicy dzielili się doświadczeniami bycia młodym katolikiem w środowisku szkolnym oraz wśród rówieśników. Mogli wziąć udział także w różnych warsztatach muzycznych, misyjnych i animatorów grup.

„Panuje świąteczna atmosfera. Nie brakuje jednak czasu na refleksję i modlitwę. Można być młodym i katolikiem” – podkreślali organizatorzy, wyraźnie zadowoleni z dużej liczby uczestników pochodzących z różnych stron Wysp Kanaryjskich.

„Hasło brzmi ‘Zobaczymy się w drodze’, ponieważ tworzymy pokaźną grupę, która w różnych zakątkach diecezji stara się iść za Jezusem, który nigdy nie zostawia nas samych, ale zawsze towarzyszy nam na drodze życia” – mówił 20-letni José Gómez.

Spotkanie zakończyło się 6 kwietnia po południu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione