nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 07.04.2008 07:45

ProChrist 2008 w Katowicach

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowana została ewangelizacja: ProChrist. Podczas ośmiu wieczorów - od 6 do 13 kwietnia br. - w katowickim Spodku oraz poprzez przekaz satelitarny w ponad stu miejscach w Polsce, Anglii, Czechach i na Ukrainie chrześcijanie różnych wyznań mogą wspólnie szukać drogi do Boga i drugiego człowieka.

- Kampania ProChrist po raz pierwszy odbyła się w 1993 r. w Essen w Niemczech, kiedy po zjednoczeniu Niemiec zorganizowano duże spotkanie ewangelizacyjne. Jego celem było zjednoczenie Niemiec także w aspekcie duchowym. Teraz po raz pierwszy odbywa się ona w Polsce. Chcemy powiedzieć, że musimy stanąć jako chrześcijanie razem, w całej Europie. Chcemy powiedzieć, że Chrystus jest Tym kto nas jednoczy nie tylko duchowo, ale też daje nadzieję na lepsze życie, lepszą przyszłość dla każdego człowieka - powiedział ks. Grzegorz Giemza, przedstawiciel krajów europejskich w Zarządzie ProChrist w Kassel oraz dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego,

W programie są koncerty, formy teatralne, wywiady, projekty filmowe. Wystąpią m.in. Magda Anioł, Tomasz Żółtko, Darek Malejonek, Beata Bednarz, Mate.o, oraz Megachór złożony z różnych grup muzycznych i stworzony specjalnie z okazji ProChrist Polska 2008.

Codziennie o godz. 18.00 program będzie transmitowany za pośrednictwem satelity do ponad 100 miejsc w Polsce oraz do Anglii, Czech i z niewielkim opóźnieniem dotrze na Ukrainę.

Głównym mówcą każdego wieczoru jest pastor Ulrich Parzany - niemiecki teolog ewangelicki, który m.in. był liderem i organizatorem kongresów misyjnych dla młodzieży Christival'76 w Essen i Christival'88 w Norymberdze, a w latach 1984-2005 kierował ogólnoniemiecką organizacją młodzieżową CVJM (niemiecka YMCA).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.prochrist.pl

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione