nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 17.03.2008 09:15

Dzień Młodzieży na Górze Krzyża

Młodzi z całej diecezji kaliskiej uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Młodzieży, które odbyły się w Niedzielę Palmową przy Krzyżu Milenijnym na szczycie Kobylej Góry, zwanej Górą Krzyża.

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Napierała. (...) Przypomniał hasło tegorocznego spotkania: „Wyzwolić moc świadectwa” i zachęcał młodych, aby swoim życiem dawali świadectwo o Jezusie.

"Jesteście powołani, aby być apostołami Jezusa Chrystusa. Nie możecie tej radości, którą macie z Jezusa Chrystusa, zachować tylko dla siebie, trzeba się nią dzielić. Jest jednak sposób, który zawsze działa na ludzi. Ten sposób to świadectwo życia, które ma moc" – mówił bp Napierała.

Zwrócił się także do młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. "Otrzymacie w nim Ducha Świętego i Jego moc po to, abyście najpierw sami mogli swoje życie kształtować według nauki Jezusa Chrystusa i mieć przedziwną radość serca, która jest siłą dla człowieka. Z tą radością człowiek potrafi pokonać trudności i stać się prawdziwym świadkiem Jezusa" – stwierdził biskup kaliski.

W tym roku pielgrzymka młodzieży na Górę Krzyża odbyła się już po raz dziewiąty. Po Mszy św. zaproszono wszystkich na grochówkę. Zebrani mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Po raz pierwszy młodzież na Górę Krzyża Jubileuszowego pielgrzymowała 16 kwietnia 2000 r. Wtedy bp Napierała poświęcił stalowy krzyż wysokość 20 m.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione