nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

Radio Watykanskie/k

dodane 10.03.2008 09:20

Benedykt XVI będzie spowiadał włoską młodzież

Benedykt XVI będzie spowiadał włoską młodzież. W najbliższy czwartek Papież poprowadzi w Bazylice św. Piotra nabożeństwo pokutne. Zwieńczeniem liturgii będzie indywidualna spowiedź.

Do licznego udziału w nabożeństwie Papież zaprosił osobiście młodzież Rzymu na zakończenie południowego spotkania na Anioł Pański. Nabożeństwo to nazwał spotkaniem z Bożym Miłosierdziem.

Wskazał, że będzie ono ważnym etapem na drodze przygotowań do Dnia Młodzieży, najpierw tego obchodzonego w diecezjach w Niedzielę Palmową, a następnie do światowego spotkania w Sydney.

Mistrz ceremonii papieskich ks. Guido Marini podkreślił, że sprawowana przez Papieża liturgia pokutna stanowi zachętę dla wszystkich wiernych, aby okres bezpośrednio poprzedzający Wielkanoc, a kończący pokutną drogę Wielkiego Postu, wykorzystali do oczyszczenia się z grzechów w sakramencie pojednania, by z czystym sercem uczestniczyć w liturgii Wielkanocnej.

Jan Paweł II zasiadał w konfesjonale Bazyliki św. Piotra w Wielki Piątek i spowiadał wiernych. Benedykt XVI dotychczas nie podjął tego zwyczaju. W najbliższy czwartek uczyni to po raz pierwszy.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione