nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 23.01.2008 09:38

Oprawa muzyczna do liturgii ŚDM jest już gotowa

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Sydney udostępnili specjalny zapis nutowy i nagranie kompozycji, która będzie stanowić oprawę muzyczną do liturgii podczas lipcowych spotkań eucharystycznych na kontynencie australijskim.(...)

Autorem muzyki jest George Palmer sędzia Sądu Najwyższego Australii.

Dzięki nutowej transkrypcji i nagraniu, wspólnoty parafialne będą mogły przećwiczyć wykonanie poszczególnych fragmentów utworu jeszcze przed centralnym wydarzaniem, jakim będzie Eucharystia na hipodromie w Randwick z udziałem papieża.

Nagranie wykorzystuje teksty łacińskie i angielskie odnoszące się do stałych części Mszy: Kyrie, Gloria, Sanctus, Aklamacja, Amen i Agnus Dei. Utwór dostępny na stronie www.wyd2008.org wykonują połączone chóry ze szkół katolickich St. Ignatius’College w Riverview i Loreto w Kirribilli pod batutą Noela Debiena. Na organach gra Christine Moriarty.

Ks. Peter Williams, odpowiedzialny za oprawę liturgiczną przyszłorocznego Światowych Dni Młodzieży podkreślił, że zapoznając się z muzyką, młodzi ludzie w swoich parafiach będą mogli pełniej przygotować się do uczestnictwa w oczekiwanym z coraz większym entuzjazmem spotkaniu.

20 lipca 2008 roku podczas Mszy św. pod przewodnictwem Benedykta XVI utwór Palmera wykona 300-osobowy chór i Orkiestra Młodych Australijczyków oraz dwoje solistów. Będą to tenor Andrei Goodwin i sopranistka Amelia Farrugia.

« 1 »