nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 14.12.2007 12:44

40 tys. młodych na spotkaniu w Genewie

W Europejskim Spotkaniu Młodych w Genewie, jakie odbędzie się w dniach 28 grudnia-1 stycznia w Genewie, weźmie udział 40 tys. osób z całej Europy, a także z innych kontynentów.

Będą oni rozważać list br. Aloisa, następcy br. Rogera - założyciela Wspólnoty z Taizé, która od prawie 30 lat organizuje to spotkanie.

List ten, zatytułowany "List z Cochabamby", powstał w Boliwii podczas spotkania młodych Ameryki Łacińskiej, prowadzonego przez Wspólnotę z Taizé. (...)

Na końcu listu br. Aloisa znajdują się cztery pytania, na których będą się skupiały rozważania w małych grupach rano w 160 punktach przyjęcia młodych.

Młodzi zastanawiać się będą nad tym, "czy w sytuacjach konfliktowych będziemy umieli wysłuchać drugiego człowieka", "czy będziemy umieli czuwać, żeby podział dóbr był bardziej sprawiedliwy", "czy będziemy blisko uboższych od nas" i "czy zdobędziemy się na przebaczenie".

Na spotkanie w Genewie, przygotowane we współpracy z Kościołem katolickim i z Kościołami protestanckimi, przybędzie, oprócz Szwajcarów, 30 tys. młodych ludzi z zagranicy.

Z okazji Europejskiego Spotkania Młodych w Genewie zostaną wydane także dwa inne teksty br. Aloisa. Przetłumaczone na 26 języków, otrzyma je każdy uczestnik spotkania.

Każdego wieczoru podczas wspólnej modlitwy w halach Palexpo br. Alois wygłosi krótkie rozważanie.

W niedzielę 30 grudnia wspólna modlitwa z udziałem kilkudziesięciu tysięcy młodych będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem Eurowizji przez stację telewizyjną TSR 2 w godz. 19.00-20.10.

Spotkanie w Genewie będzie kolejnym etapem "pielgrzymki zaufania przez ziemię", zapoczątkowanej przez br. Rogera w 1978 r.

« 1 »