nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

PAP/k

dodane 10.12.2007 09:12

Gitara elektryczna może stroić się sama

Gitara elektryczna może stroić się sama. Pierwsze takie instrumenty już od piątku znajdą się w sprzedaży. Produkuje je firma Gibson, która ma nadzieję, że nowość przyjmie się na rynku. Szczególnie liczy na klientów w Japonii.

Firma Gibson ocenia, że samostrojąca się gitara będzie szczególnie użyteczna dla początkujących muzyków, którym strojenie sprawia trudność.

Zdaniem japońskiego muzyka Ichiro Tanaki, który przetestował gitarę w tokijskim biurze Gibsona, może się to przydać także profesjonalistom. Jeżeli na część koncertu potrzebne jest specjalne przestrojenie gitary, muzyk nie będzie musiał zmieniać instrumentu.

W gitarze Gibsona stroik będzie zaprogramowany na sześć typów strojenia - odpowiednich do grania różnych rodzajów muzyki. Urządzenie pozwala też na zarejestrowanie i odtwarzanie indywidualnego strojenia - które wcześniej muzyk musi ustawić ręcznie.

Firma chce na całym świecie sprzedać 4 tys. samostrojących się gitar z pierwszej - limitowanej serii. Z tego 10 proc., powinni kupić klienci w samej Japonii.

"Roboty i automaty są w Japonii bardzo popularne, ponieważ jest to coś, co odpowiada naszemu obecnemu tempu rozwoju. Ta technologia przemawia do Japończyków" - powiedział prezes japońskiej filii Gibsona Yasuhiko Iwanade.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 20.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26