nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Radio Watykanskie/k

dodane 23.11.2007 09:58

Proboszcz roku 2007 wybrany

Ks. Jan Dziasek z parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Krowodrzy został Proboszczem Roku 2007.

Ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu miało miejsce w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Rozpatrywano kandydatury 83 proboszczów z dziesięciu diecezji kraju.

Nazwisko zwycięzcy konkursu Proboszcz Roku 2007 odczytał ks. Piotr Sadkiewicz z Leśnej k. Żywca, laureat poprzedniej edycji.

„Ja pracuję na żywiecczyźnie on się urodził na żywiecczyźnie, ja się urodziłem w Krakowie a on pracuje w Krakowie” – powiedział ks. Piotr Sadkiewicz.

Proboszcz nie krył swojego wzruszenia i zaskoczenia. Jak podkreślił, jego praca niczym się nie różni od tego co robią inni proboszczowie.

„Jestem wzruszony i przyznam, że się nie spodziewałem, bo tylu jest wspaniałych proboszczów. Dla mnie oznacza ta nagroda to, że muszę się zdecydowanie wziąć do roboty. To jest zobowiązanie. Parafianie liczą na to, że będę lepszy” – powiedział ks. Dziasek

Proboszcz Roku 2007 z myślą o młodzieży powołał m.in. klub sportowy "Jadwiga". W swojej parafii prowadzi również duszpasterstwo osób chorych, samotnych, biednych duchowo i materialnie.

« 1 »