nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 17.10.2007 11:21

Dzień Dziecka Utraconego

15 października w Bydgoszczy odbyły się obchody Dnia Dziecka Utraconego. Na wspólnej modlitwie w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny spotkali się rodzice, którzy stracili swoje dzieci.

Pomysł spotkań zrodził się w ubiegłym roku na forum internetowym.

Każdego roku w Polsce umiera około 40 tys. dzieci przed lub w trakcie porodu. "Często odmawia się nam prawa do tego, byśmy mogły opłakać swoje dzieci jako dzieci. Mówi się, że «ona tylko poroniła». Nie dostrzega się tego, że dla rodzica jest to śmierć bliskiej osoby. Miłość do maleństwa rodzi się już w chwili, gdy kobieta jest świadoma tego, że jest w ciąży" - mówi przedstawicielka Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu.

"Ten dzień jest dla nas sposobem świętowania i przypominania o tym, że dzieci, które się nie narodziły, wciąż w nas żyją. Dzięki wspólnym spotkaniom, które rozpoczęliśmy na forum internetowym, próbujemy razem radzić sobie z żałobą. Zwyczaj spotykania się na Mszy św. chcemy zaszczepić na stałe" - dodaje

Dzień Dziecka Utraconego jest obchodzony w Polsce od 2004 roku. W Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach Europy jest to Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych, obchodzony od 1989 roku.

« 1 »