nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

RV/k

dodane 17.09.2007 07:24

Benedykt XVI: prawda o Bogu - miłosiernym Ojcu

„Bóg jest miłosierną miłością” – przypomina Benedykt XVI w trakcie modlitwy Anioł Pański.

Papież wskazał, że trzy Jezusowe przypowieści: o zagubionej owcy, o zapodzianej drachmie oraz o synu marnotrawnym, ukazują na różne sposoby Boga jako troskliwego Ojca. Poszukuje On swe zagubione dzieci, do których należy każdy z nas i cieszy się, gdy je odnajdzie, to znaczy, gdy grzesznik powróci na dobrą drogę.

„Prawdziwa religia polega na zestrojeniu się z tym Sercem «bogatym w miłosierdzie», które pragnie, byśmy kochali wszystkich, także obcych i nieprzyjaciół, naśladując Ojca niebieskiego, który szanuje wolność każdego i przyciąga wszystkich do siebie niezwyciężoną siłą swej wierności – mówił Papież. Taka jest droga ukazywana przez Jezusa tym, którzy chcą być Jego uczniami: «Nie sądźcie... nie potępiajcie... przebaczajcie, a będzie wam przebaczone; dawajcie, a będzie wam dane... Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny». W tych słowach znajdujemy dosyć konkretne wskazówki dla naszych codziennych zachowań, jako osób wierzących.

Benedykt XVI przypomniał, że właśnie nasze czasy domagają się żywego świadczenia o Bożym miłosierdziu.

Boże Miłosierdzie jest silniejsze od wszelkiego zła i tylko w Krzyżu Chrystusa jest zbawienie świata – mówił Ojciec Święty.

"Niech Dziewica Maryja, Matka Miłosierdzia, którą wczoraj kontemplowaliśmy u stóp Krzyża jako Matkę Bolesną, wyjedna nam dar ufania zawsze Bożej miłości i pomoże być miłosiernymi, jak Ojciec nasz, który jest w niebie”- modlił się papież

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione