nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 03.09.2007 09:48

Odbyło się Pallotyńskie Spotkanie Młodzieży

W dniach 31.08-1.09 kilkuset młodych ludzi z całej Polski uczestniczyło w Pallotyńskim Spotkaniu Młodzieży w Wyższym Seminarium Duchownym księży pallotynów w Ołtarzewie k. Warszawy.

Przybyli, by wspólnie się modlić, bawić w rytmie chrześcijańskiej muzyki i wysłuchać świadectw osób świeckich i duchownych.

Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnym punktem programu była wspólna zabawa, taniec i śpiew.

W słowie do młodzieży ks. Rafał Raus, pallotyn, kapelan więzień w Warszawie zachęcał, by wpatrując się w Chrystusa młodzi dostrzegli pełną prawdę o sobie. Mówił także o potrzebie autentyczności, otwartości na drugiego człowieka. "Jesteśmy wspólnotą ludzi kochanych przez Jezusa. To On nas łączy, On nas kocha i chce byśmy też kochali się nawzajem" - przekonywał ks. Raus.

Młodzież bawiła się w rytmie chrześcijańskiej muzyki w wykonaniu zespołu "Chili my". Były nabożeństwa uwielbienia, podczas którego uczestnicy mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty.

"Wielu młodych ludzi poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym jest Kościół. Chcemy się spotkać z tymi ludźmi, by pokazać im, że jest w nim miejsce dla nich" - powiedział ks. Chmielniak, organizator spotkania.

Zjazd młodych był kolejnym z wydarzeń składających się na obchody stuletniej rocznicy obecności księży pallotynów na ziemiach polskich.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione