nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 09.07.2007 08:43

Benedykt XVI o wakacjach

Niedzielnej ewangelii o rozesłaniu 72 uczniów przez Jezusa poświęcił Benedykt XVI rozważanie na Anioł Pański.

„Niech ona rozbudzi we wszystkich ochrzczonych świadomość bycia misjonarzami Chrystusa, powołanymi, by przygotować Mu drogę poprzez słowo i świadectwo życia” – stwierdził Papież.

„Jutro wyruszam do Lorenzago di Cadore, gdzie będę gościem u biskupa Treviso w domu, w którym już mieszkał Jan Paweł II - mówił Ojciec Święty. Górskie powietrze dobrze mi zrobi, przez co łatwiej będzie mi się poświęcić refleksji i modlitwie. Życzę wszystkim, a szczególnie tym, którzy najbardziej tego potrzebują, aby mogli sobie pozwolić na choć trochę wakacji dla nabrania sił fizycznych i duchowych oraz dla odzyskania zbawiennego kontaktu z przyrodą. Szczególnie góry przyczyniają się do wzniesienia ducha ku ‘wysokiej mierze’ naszego człowieczeństwa, którą niestety obniża codzienność” – powiedział Benedykt XVI

Ojciec Święty nawiązał także do piątej już pielgrzymki włoskiej młodzieży do krzyża na masywie Adamello we włoskich Alpach Środkowych, gdzie dwukrotnie bywał jego poprzednik.

W ramach pielgrzymki m.in. otwarto w miejscowości Carisolo wystawę fotograficzną o wspólnej drodze Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ekspozycję zainaugurował 5 lipca kard. Stanisław Dziwisz. Benedykt XVI zaprosił młodych do Loreto, gdzie 1 i 2 września odbędzie się krajowe spotkanie włoskiej młodzieży.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione