nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

PAP/k

dodane 16.05.2007 11:40

Gawędy o lesie

Jowita Pampuch z Technikum Leśnego w miejscowości Ruciane-Nida wygrała ogólnopolski konkurs gawęd związanych z lasem i ekologią,

Konkurs zakończył się we wtorek w Ośrodku Kultury Leśnej (OKL) w Gołuchowie (Wielkopolska). Jej gawęda nosiła tytuł „To jest mój dom”.

„O najwyższe laury ubiegało się 14 kandydatów. Konkurs zorganizowały Lasy Państwowe, Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie, Kapituła Polskiej Niezapominajki i OKL” - poinformował dyrektor gołuchowskiego ośrodka, Benedykt Roźmiarek.

„O lasach nie tylko można, ale trzeba gawędzić. Lasy w Europie stoją dziś przed katastrofą, (...), musimy to uświadamiać wszystkim, m.in. poprzez media” - powiedział Andrzej Zalewski z Polskiego Radia, inicjator konkursu i członek jury.

Gawęda Jowity Pampuch okazała się najlepsza, ponieważ była niesłychanie sugestywną opowieścią o związkach jej rodziny z lasem.

„W jej opowiadaniu kłaniają się polskim lasom trzy pokolenia. Ta opowieść i gesty nie były wyuczone, lecz naturalne” - ocenił Roźmiarek. Dodał, że sześcioosobowe jury były jednomyślne w tej ocenie.

Jury oceniało m.in. sugestywność wypowiedzi, poprawność i płynność wyrażania się oraz bogactwo języka. Nagroda główna zostanie wręczona 15 czerwca, podczas przygotowywanych w Gołuchowie centralnych obchodów Dni Lasu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione