nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/g

dodane 30.04.2007 10:19

Słowacy w Wadowicach

Pielgrzymi ze Słowacji dotarli wczoraj na rowerach do Wadowic. Słowacy z miejscowości Okolicne modlili się Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny i zwiedzili Dom Rodzinny Papieża.

Pochodzący z miasteczka Okolicne słowaccy pielgrzymi wcześniej odwiedzili także sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzisiaj odwiedzą Oświęcim i teren byłego obozu hitlerowskiego.

Najmłodszy z pielgrzymów ma 2 lata, najstarszy 50. - Dziennie przemierzamy 80 kilometrów, ale jest też czas na odpoczynek - mówi ks. Garaj. - Ponieważ jednak jest to pielgrzymka, odpoczynek polega na modlitwie - dodaje.

Ks. Garaj powiedział, że słowaccy pielgrzymi chcą też zobaczyć inne miejsca związane z życiem religijnym w Polsce. Głównym celem pielgrzymki jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Dwudziestu dwóch rowerzystów wyruszyło z Okolicne 26 kwietnia, dokąd wrócą 1 maja. W sumie w trakcie całej pielgrzymki przemierzą ponad 600 kilometrów.

Rowerowa pielgrzymka jest częścią organizowanej po raz trzeci narodowej pielgrzymki Słowaków do grobu św. Faustyny w Łagiewnikach. Przedsięwzięcie koordynuje słowacki Episkopat wraz z katolickim Radiem Lumen.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione