nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

TVP SPORT

dodane 27.04.2007 12:27

Hokeiści u kard. Dziwisza

Mistrzowie Polski, hokeiści Wojasa Podhala Nowy Targ odwiedzili w krakowskiej Kurii Metropolitalnej kardynała Stanisława Dziwiszowa. Wręczyli mu m.in. koszulkę klubową z numerem 1 i napisem kard. Dziwisz.

- Z tą drużyną byłem bardzo związany, gdy byłem w liceum w Nowym Targu cztery lata. Myśmy żyli każdym meczem Podhala. Kiedy tylko mogliśmy i mieliśmy pieniądze, aby zapłacić za bilety, to zawsze chętnie szliśmy na mecz. To mnie związało z Podhalem. Będąc w Rzymie czytałem gazety i szukałem, na którym miejscu jest w tabeli, czy Podhale wygrało czy nie (..). W jakiś sposób kibicowanie za Podhalem zostało we mnie - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz.

Spotkanie odbyło się w szczególnym dla kardynała dniu. Urodził on się bowiem 27 kwietnia 1939 roku w Rabie Wyżnej.

- Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni do księdza kardynała. Jesteśmy mu wdzięczny za to spotkanie. Myślę, że jest to plon tego co zrobiliśmy w sezonie. To spotkanie było dla mnie dużym przeżyciem - powiedział kapitan nowotarskiej drużyny Jarosław Różański.

5 marca 2006 roku metropolita krakowski był obecny na meczu Wojasa Podhale z Comarch Cracovią. Wówczas Szarotki walczyły o awans do finału play off Polskiej Ligi Hokejowej. Nowotarżanom nie udało się wtedy "przeskoczyć" krakowskiej drużyny.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione