nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/g

dodane 17.04.2007 15:04

Odwołać koncert zespołu Moonspell

O odwołanie koncertu satanistycznego zespołu Moonspell z Portugalii zaapelował dziś Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Może to zrobić tylko prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Imprezę zapowiedział warszawski klub "Proxima" na 19 kwietnia.

Muzycy portugalskiego zespołu z nurtu zbliżonego do black metal i gothik metal, uważają się za śpiewających kapłanów satanistycznych, których zadaniem jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży ideologii śmierci i nienawiści do chrześcijaństwa.
Basista zespołu Joao Pedro "Ares" (nie gra już w tym zespole) powiedział w jednym z wywiadów: "tak - nie wypieramy się tego - jesteśmy satanistami", a także - "satanizm to dla nas nie tylko teksty i muzyka - to jest nasz styl życia i sposób myślenia".

Stąd apel do prezydent Warszawy o "odwołanie tej skandalicznej imprezy, która będzie reklamą ideologii nienawiści, zabijania zwierząt, niszczenia kościołów chrześcijańskich i propagowania śmierci".

W ubiegłym roku wskutek interwencji Komitetu udało się odwołać kilka koncertów satanistycznej grupy "Dark Funeral" ze Szwecji a ówczesny prezydent Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz odwołał satanistyczny "Black Metal Festival".

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione