nasze media Mały Gość 04/2024

KAI/g

dodane 13.04.2007 11:32

Włoska telewizja na urodziny Benedykta XVI

Specjalne programy poświęci włoska telewizja publiczna RAI Benedyktowi XVI z okazji 80. rocznicy jego urodzin, przypadającej w poniedziałek 16 kwietnia.

W sobotę i niedzielę rano wyemitowane zostaną dwa odcinki dokumentalnego filmu pod tytułem "Papież przyjaźni z Bogiem". Realizatorzy twierdzą, że jest to pierwsza telewizyjna biografia obecnego papieża. Praca nad nią trwała ponad rok. O Benedykcie XVI mówią m.in. włoski pisarz katolicki Vittorio Messori i szwajcarski teolog "dysydent" ks. Hans Küng. Kamery RAI dotarły do prywatnego apartamentu papieża na trzecim piętrze Pałacu Apostolskiego i utrwaliły jego zwykły dzień, od porannej Mszy św. po kolację, spożywaną często przy włączonym telewizorze.

W niedzielę 15 kwietnia rano kanał Rai Uno transmitować będzie Mszę św., którą Benedykt XVI odprawi z okazji swych urodzin. W studiu komentować ją będzie Vittorio Messori. Włoska telewizja publiczna transmitować będzie też poniedziałkowy koncert dedykowany papieżowi przez orkiestrę radia w Stuttgarcie. W przerwie wyemitowane zostaną wywiady z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone i archiprezbiterem bazyliki watykańskiej, abp. Angelo Comastrim.

« 1 »