nasze media Mały Gość 04/2024

KAI

dodane 11.04.2007 11:53

Odzyskano kielichy skradzione z kościoła

Odzyskano trzy kielichy liturgiczne, które skradziono w Wielki Czwartek, 5 kwietnia, z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jarosławiach koło Wolanowa. Przedmioty, które najprawdopodobniej porzucili złodzieje, znajdowały się 1,5 metra pod wodą w rzece Mleczna.

Na miejsce wezwano straż pożarną. Przy użyciu sprzętu specjalistycznego oraz płetwonurka kielichy wydobyto na powierzchnię.

- Wstępnie ustalono, że przedmioty te mogą pochodzić z kradzieży z włamaniem do kościoła w Jarosławicach - poinformował rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak. Policja poszukuje sprawców.

Złodzieje dostali się świątyni po uprzednim wyłamaniu kraty w oknie znajdującym się w zakrystii, którą splądrowano. Następnie przedostali się do kościoła wynosząc z niego ważące 80 kilogramów tabernakulum. Otworzyli je na placu kościelnym. Ponad tysiąc komuni


Monstrancję, kielich i puszkę na komunikanty ukradli włamywacze, którzy w Wielki Czwartek wtargnęli do kościoła parafialnego w Jarosławicach k. Radomia.

Do zdarzenia doszło w nocy w Wielki Czwartek. Złodzieje dostali się do świątyni po uprzednim wyłamaniu kraty w oknie zakrystii, którą później splądrowali. Następnie przedostali się do kościoła i wynieśli z niego ważące 80 kilogramów tabernakulum, które otworzyli na placu kościelnym. Wysypali z niego na ziemię ponad tysiąc komunikantów.

- Nie zadziałał alarm - przyznał ks. Józef Walaszczyk, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jarosławicach

« 1 »