nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

PAP/k

dodane 04.04.2007 11:23

Szlak dla szkolnych wycieczek

Szlak „literacki” dla zmotoryzowanych, „pielgrzymkowy” dla rowerzystów - o te dobra wzbogaci się w tym roku Województwo Świętokrzyskie.

Regionalna Organizacja Turystyczna (ROT) otrzymała z Ministerstwa Gospodarki ponad 200 tys. zł dotacji na te przedsięwzięcia.

"Świętokrzyski szlak literacki" połączy miasta związane z życiem i twórczością wielkich pisarzy – m.in. Nagłowice Mikołaja Reja, Oblęgorek Henryka Sienkiewicza, Sandomierz Jarosława Iwaszkiewicza oraz rodzinne okolice Stefana Żeromskiego i Witolda Gombrowicza. (...)

Z kolei 700-kilometrowy szlak rowerowo-pielgrzymkowy "Miejsca Mocy" połączy świętokrzyskie sanktuaria i miejscowości słynące z cennych zabytków lub innych atrakcji, m.in. Święty Krzyż, pustelnię „Złotego Lasu” w Rytwianach, Sandomierz, Kielce, zespół pałacowy w Kurozwękach, zamek Krzyżtopór w Ujeździe, stary zakład hutniczy w Maleńcu, Bałtowski Park Jurajski i Busko-Zdrój.

„Chcemy, aby nowe propozycje dla turystów stały się ofertą m.in. dla szkół. Ponieważ wycieczek szkolnych przybywa do naszego regionu coraz mniej, zamierzamy zachęcić młodzież do przyjazdu w Świętokrzyskie wydaniem specjalnej mapy i przewodnika w kilku językach” – Jacek Kowalczyk z Urzędu Marszałkowskiego, prezes ROT w Kielcach.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione