nasze media Najnowszy numer MGN 09/2020

Radio Watykańskie/k

dodane 04.04.2007 10:24

Papieskie intencje na kwiecień

W kwietniu Ojciec Święty zachęca do modlitw, „aby każdy chrześcijanin, przyjmując światło Ducha Świętego i poddając się Jego kierownictwu, wiernie i z entuzjazmem odpowiadał na powszechne powołanie do świętości”.

Komentarzem do tej intencji jest przemówienie jakie Benedykt XVI wygłosił do młodzieży, na kolońskich błoniach Marienfeld 20 sierpnia 2005 r. Papież powiedział wówczas, że błogosławieni i święci byli osobami, które nie szukały z uporem własnego szczęścia, ale chciały uczynić dar z siebie, ponieważ dotarło do nich światło Chrystusa. Wskazują nam oni drogę, jak być naprawdę szczęśliwymi.

Benedykt XVI zwrócił młodzieży uwagę, że tylko od świętych, tylko od Boga pochodzi prawdziwa rewolucja, decydująca przemiana świata. Tylko w Jezusie Chrystusie ukazało się prawdziwe oblicze Boga. Idąc za Nim wchodzimy na właściwą drogę, która prowadzi do świętości. Jest nią wspólnota Kościoła, w której ściera się dobro ze złem; jest w nim kąkol i pszenica. Świętość jest powołaniem każdego chrześcijanina.

Natomiast papieska intencja misyjna na kwiecień brzmi:, „aby wzrastała liczba powołań kapłańskich i zakonnych w krajach Ameryki Północnej i Oceanii, by można było należycie zaspokajać potrzeby duszpasterskie i misyjne żyjących tam narodów”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione