nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

KAI/RV/g

dodane 22.03.2007 15:01

Nowy serwis internetowy

W Warszawie zaprezentowano nowy serwis internetowy poświęcony dziedzictwu kulturowemu oraz duchowości Polski: www.dziedzictwo.ekai.pl

Zgromadzone tam materiały mogą służyć instytucjom kultury i placówkom naukowym, dziennikarzom, nauczycielom, uczniom, a także wszystkim zainteresowanym pogłębieniem własnej wiedzy na temat dziedzictwa naszego kraju - wyjaśnia Małgorzata Terlikowska, autorka serwisu.

„Jest to wirtualny duchowy przewodnik po Polsce, po zabytkach sakralnych, po różnych ciekawych miejscach" - wyjaśnia Małgorzata Terlikowska, autorka serwisu. To również informacja o wydarzeniach kulturalnych, które dzieją się współcześnie, informacja o wspólnotach, o polskich świętych i błogosławionych, informacja o zwyczajach, to również słownik pojęć religijnych i informacje historyczne.

W bazie danych portalu znajdują się informacje nie tylko na temat zabytków i tradycji katolickich, ale także protestanckich, prawosławnych, muzułmańskich, karaimskich i żydowskich. Strona powstała w ramach programu operacyjnego „Obserwatorium kultury”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione