nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

IAR/k

dodane 15.03.2007 10:51

Album JP2

"Jestem wpisany w ciebie nadzieją" - to tytuł albumu, który ukazał się w przeddzień 2 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Album zawiera wpisy do Księgi Kondolencyjnej po śmierci papieża, wyłożonej w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie.

Album zawiera tylko niektóre wpisy złożone w Księdze Kondolencyjnej wyłożonej w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie, od 3 do 11 kwietnia 2005 roku. Jak podkreślił nuncjusz apostolski w Polsce - autorzy tych wpisów pozostawili na kartach Księgi po odejściu Jana Pawła II piękne świadectwo głębi swoich duchowych przeżyć: wiary, nadziei i miłości.

Metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz przywołał tytuł - wydanej w 2005 roku - książki Jana Pawła II, "Dar i Tajemnica". Jak podkreślił - dla niego na zawsze Papież pozostanie Darem i Tajemnicą tak, jak dla wielu ludzi na całym świecie.

Podczas prezentacji albumu, kardynał Dziwisz podkreślił, że w dalszym ciągu przed wszystkimi stoi zadanie zgłębiania dziedzictwa Jana Pawła II.

Album "Jestem wpisany w ciebie nadzieją" zawiera także ponad 70 fotografii ukazujących Jana Pawła II w różnych momentach posługiwania Kościołowi na świecie i w Polsce oraz zdjęciami z czasu żałoby i pogrzebu papieża. Autorami zdjęć są Arturo Mari i Grzegorz Gałązka.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione