nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

PAP/k

dodane 01.02.2007 11:58

Mieszkania na stadionie

Stadion żużlowy w Toruniu, będący dotychczas własnością miasta, został sprzedany za 60,270 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła 31 mln zł, czyli tyle na ile oszacowano koszt budowy nowego stadionu w innym miejscu.

O grunt o powierzchni 6,28 ha, na którym znajduje się stadion, ubiegały się cztery firmy. Wygrała spółka z Wrocławia, która zajmuje się budową m.in. centrów handlowych, hoteli i szpitali.

Zwycięzca, zgodnie z regulaminem przetargu, teren po starym stadionie będzie mógł przeznaczyć pod „zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub wielkopowierzchniowy obiekt handlowy

Przewidziano jednak, że najpierw miasto wybuduje nowy stadion, a dopiero potem stary obiekt otrzyma zwycięzca przetargu. Żużlowcy mają przeprowadzić się na początku 2009 r. Do czasu powstania nowego stadionu treningi i zawody żużlowe będą odbywać się w dotychczasowym miejscu.

Powodem likwidacji stadionu, znajdującego się w pobliżu szosy wiodącej do Bydgoszczy, jest hałas żużlowych motocykli, doskwierający mieszkańcom pobliskiego osiedla i campusu uniwersyteckiego, a zarazem potrzeba wybudowania nowoczesnego obiektu.

Nowy stadion ma powstać kilka kilometrów dalej, w sąsiedztwie lotniska aeroklubu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione