nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

Radio Watykańskie/k

dodane 29.01.2007 11:50

Karawana pokoju w Watykanie

Kończąc niedzielne spotkanie z wiernymi Papież pozdrowił dzieci z Akcji Katolickiej diecezji rzymskiej, przybyłe na Plac św. Piotra w „Karawanie Pokoju”, która zakończyła miesiąc pokoju.

Ok. 5. tys. uczestników karawany przygotowywało się tego wydarzenia w parafiach: dyskutowano o tym jak konkretnie w swoich środowiskach można budować pokój, przygotowano prace plastyczne na ten temat oraz przeprowadzono zbiórkę funduszy na rzecz potrzebujących dzieci.

Po spotkaniu na Anioł Pański pieniądze zostały przekazane organizacji INTERSOS, która wspomaga dzieci m.in. w Darfurze. Prowadzi też 12 ośrodków dla najmłodszych, którzy siłą w Afryce są wcielani do wojska. Papież wyraził radość z zaangażowania dzieci. Podkreślił, że „prawdziwymi budowniczymi pokoju są one same, niosąc światu na skrzydłach dobroci i wiary świadectwo pokoju”. Dwoje młodych członków akcji – chłopiec i dziewczynka - weszło do apartamentów papieskich. Stamtąd, po odczytaniu przez jedno z nich apelu o pokój, z papieskiego okna wypuścili dwa białe gołębie - symbole pokoju.

« 1 »