nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/k

dodane 15.12.2006 09:59

5 Euro jak ubieranie choinki

Działająca przy Stolicy Apostolskiej Fundacja Dobrego Samarytanina, która zajmuje się pomocą chorym na AIDS rozpoczęła bożonarodzeniową akcję: "5 euro i zapalisz bożonarodzeniową gwiazdę".

Kard. Javier Lozano Barragán, przewodniczący Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia, która sprawuje pieczę nad fundacją, powiedział, że ten skromny dar jest "jak ubieranie choinki, tyle, że może zmienić czyjeś życie". Fundacja zachęca do promowania akcji w parafiach, rozmaitych instytucjach i miejscach publicznych.

Fundacja potrzebuje rocznie przynajmniej 220 dolarów by jednemu pacjentowi zapewnić leki antyretrowirusowe. Do tej pory zgromadziła około 350 tys. USD.

Otrzymane datki są natychmiast przesyłane do katolickich instytucji pracujących z chorymi na AIDS, szczególnie w Afryce, Azji i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej.

Fundację na krótko przed swoją śmiercią powołał papież Jan Paweł II, w pierwszych dniach pontyfikatu wsparcia udzielił jej Benedykt XVI. Jej celem jest pomoc najbiedniejszym chorym na AIDS.

« 1 »