nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/k

dodane 26.09.2006 12:08

Papież spotkał się z muzułmanami

Od dialogu z islamem zależy dziś przyszłość świata - powiedział Benedykt XVI podczas spotkania z przedstawicielami świata muzułmańskiego w Castel Gandolfo. Papież zapewnił o swoim głębokim szacunku dla wyznawców islamu i woli dialogu z jego wyznawcami.

Papież ponowił zapewnienie o swym szacunku dla islamu i przypomniał, że od początku pontyfikatu zależy mu na umacnianiu pomostów przyjaźni z muzułmanami. Podkreślił, że od dialogu z nimi, szczerego i nacechowanego wzajemnym szacunkiem, zależy dziś przyszłość świata.

Papież za Janem Pawłem II powtórzył, że w dialogu istotną role odgrywa także wolność religii, która sprzyja pokojowi i porozumieniu między narodami. .

Na zakończenie Benedykt XVI złożył gościom życzenia z okazji rozpoczętego okresu muzułmańskiego postu Ramadanu, aby był dla nich czasem pogody i spokoju.

Po przemówieniu Benedykt XVI osobiście uściskał dłonie i chwilę rozmawiał z każdym z zaproszonych na spotkanie gości.

W spotkaniu, które odbyło się w Sali Szwajcarów Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo uczestniczyło 22 ambasadorów krajów muzułmańskich, reprezentant Ligii Arabskiej oraz 16 członków tzw. rady konsultacyjnej muzułmanów przy włoskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

W spotkaniu nie wzięli udziału dziennikarze. Transmitowała je telewizja watykańska oraz niektóre stacje krajów arabskich. Poinformowano też, że od tej pory wszystkie wypowiedzi Benedykta XVI na temat islamu będą tłumaczone przez Watykan na arabski.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione