nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

ciekawostki.net

dodane 22.09.2006 12:23

Zagubiony

Niecodzienny kłopot ma policja z Lubina (Dolnośląskie), do której w środę trafił 67-letni obywatel Kanady, który zgubił się w czasie grzybobrania.

"Mężczyzna pojechał na grzyby ze znajomymi, których nazwiska nie potrafi nam podać. W dodatku nie zna języka polskiego i nie wie, w jakim tutejszym mieście się zatrzymał" - powiedział PAP Jan Pociecha z lubińskiej policji.

Policja apeluje o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu znajomych obcokrajowca. 67-letniego Donalda Kuhna do komisariatu w Lubinie przywiózł przypadkowy kierowca, który zabrał go z drogi w okolicach miejscowości Miłoradzice.

"Okazało się, że obcokrajowiec mówi tylko po angielsku. Wyjaśnił, że jest Kanadyjczykiem i wraz ze znajomą przyjechał z tego kraju do Polski. Nie potrafi jednak powiedzieć, gdzie się zatrzymali i nie zna adresu, pod który można byłoby go odwieźć" - wyjaśnił Pociecha.

Mężczyzna powiedział, że w środę całą grupą wyruszyli busem na grzyby. Odłączył się od znajomych i stracił ich z oczu, nie potrafiąc odnaleźć powrotnej drogi. Następnie wyszedł na jezdnię i tam zatrzymał samochód.

Policjanci ustalili, że Kanadyjczyk prawdopodobnie zatrzymał się u znajomych w Legnicy, ponieważ, jak wynika ze znalezionego przy nim paragonu, to w tamtejszym kantorze wymieniał walutę.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione