nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 25.08.2006 09:28

Zostań Kopernikiem

Warsztaty astronomiczne dla dzieci ze wsi i małych miast województwa łódzkiego to najważniejszy element programu „Zostań Młodym Kopernikiem”. Ta Inicjatywa Edukacji Astronomicznej, realizowana przy wsparciu z funduszy Unii Europejskiej, daje dzieciom szansę na spełnienie marzeń o odkryciach godnych Mikołaja Kopernika.

Zostań Młodym Kopernikiem” – proponują amatorom młodzi ludzie, związani z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi oraz Łódzkim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Jak podkreślają, program został stworzony dla rozwoju intelektu, umiejętności i ducha.
(...)

W warsztatach może uczestniczyć do 50 osób, a jeżeli zainteresowanie jest duże, organizowanych jest kilka grup. W ramach programu odbywają się spotkania - warsztaty z teleskopem oraz warsztaty stacjonarne, związane z używaniem amatorskich kamer CCD. Są to tzw. webkamerki, czyli niewielkie cyfrowe kamery sieciowe oraz aparaty cyfrowe typu DSLR, pozwalające na wykonanie amatorskich zdjęć planet, gwiazd lub obiektów Messiera oraz pomiarów blasku gwiazd zmiennych.
(...)

„Jesteśmy przekonani, że astronomia pomaga uwierzyć w siebie. Chcemy podzielić się tą wiedzą z innymi uczestnikami projektu. Mamy nadzieję, że nasze działania uświadomią środowiskom lokalnym, że małe miejscowości i wsie mają doskonałe warunki dla rozwoju astronomii” – podkreśla przedstawiciel Inicjatywy Edukacji Astronomicznej,


więcej o programie:
www.zmk.astronomia.pl

« 1 »