nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI

dodane 24.08.2006 09:18

Papież o św. Janie

O św. Janie - autorze Apokalipsy mówił Benedykt XVI podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. W Auli Pawła VI zgromadziło się 7 tys. pielgrzymów z całego świata, w tym wielu z Polski.

Przechodząc przez Aulę Pawła VI, w której odbywała się audiencja przez kilkanaście minut uśmiechnięty Papież witał się z wiernymi, ściskał dłonie. Szczególnie serdecznie witał się z dziećmi. Przyjmował także przyniesione przez wiernych prezenty.

Przed papieską katechezą odczytano fragment Apokalipsy św. Jana - "Nowe stworzenie - Jeruzalem niebiańskie". Benedykt XVI ostanie dwie katechezy podczas audiencji generalnych poświęcił postaci św. Jana Apostoła, jego Ewangelii i listom.

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków Benedykt XVI powiedział po polsku: Pozdrawiam obecnych tu Polaków. "Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego..." (Ap 12, 10). Te słowa z Apokalipsy towarzyszą nam dzisiaj. Jest to wyznanie wiary męczenników, które od czasów apostolskich Kościół wiernie przechowuje. Nawiedzenie grobów św. Piotra i św. Pawła niech ożywia w was tę wiarę w zwycięstwo Chrystusa. Niech wam Bóg błogosławi!"

Pielgrzymi z Polski entuzjastycznie reagowały na papieskie pozdrowienia. Grupa z Brodnicy odśpiewała fragment pieśni: "Abba Ojcze".
(...)

« 1 »