nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 21.06.2006 13:59

Dzień Dzieła Dziecięctwa Bożego

Pierwszy Palestyński Dzień Dzieła Dziecięctwa Bożego zorganizowano 13 czerwca w w Tel Awiwie–Jafie. Z inicjatywy łacińskiego patriarchy Jerozolimy oraz kustodii Ziemi Świętej odbył się on w parafii św. Antoniego. Spotkanie palestyńskich dzieci przebiegało pod hasłem „Dziecko apostołem dorosłych”.

Honorowym gościem święta Dzieła Dziecięctwa Bożego był patriarcha łaciński Jerozolimy Michel Sabbah. Do Jafy przyjechało kilkaset dzieci z katolickich szkół w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Obecne były grupy dzieci m.in. Jerozolimy, Betlejem, Jerycha, Ramle, Dżeninu, Bir Zeit i Jafy.

Podczas uroczystej koncelebrowanej mszy św. patriarcha Sabbah, ukazał dzieciom - nawiązując do małego Jezusa - przykład życia w wierze, w rodzinie i społeczeństwie. Podkreślił, że dzieci mogą ukazywać dorosłym radość przeżywania wiary i nadzieję życia w pokoju. Zachęcił dzieci, aby modliły się za rodziców i dorosłych, szukały w życiu drogi Bożej i nie poddawały się zniechęceniu, mimo trudów życia codziennego, wynikających z konfliktu politycznego, który uderza także w ich dzieciństwo.

Podczas Dnia Dzieła Dziecięctwa Bożego młodzi arabscy chrześcijanie wspólnie się bawili, uczestnicząc w występach kulturalnych i konkursach wiedzy religijnej.

OPOKA.ORG

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione