Ludzie piszą do papieża Leona
RZYM WATYKAN 15 03 2013 DRUGI DZIEN PO WYBORZE PAPIEZA FRANCISZKA N/Z POCZTA WATYKANSKA WYDALA PAMIATKOWZNACZKI I KARTKI POCZTOWE FOTO: HENRYK PRZONDZIONO / GOSC NIEDZIELNY HENRYK PRZONDZIONO

Ludzie piszą do papieża Leona

Brak komentarzy: 0

jk /vaticannews.va

publikacja 10.07.2025 12:09

Ojciec Święty dostaje ok. sto kilogramów listów dziennie.

Na Watykan trafiają nawet listy bez dokładnego adresu. Ludzie do Papieża piszą z całego świata. Wystarczy napis: "Papież Leon XIV, Watykan", by przesyłka dotarła na miejsce.

Pochodzenie przesyłek jest bardzo różnorodne: od wielkich metropolii po odległe wioski. Ludzie piszą do Ojca Świętego z domów, szpitali, są też listy od dzieci. Na razie nie da się jednoznacznie określić, z których krajów pochodzi najwięcej listów. Docierają one z każdej szerokości geograficznej.

- Można wyczuć, że w każdej przesyłce kryje się głos, który szuka wysłuchania, modlitwa, myśl skierowana do tego, kto dziś jest przewodnikiem duchowym milionów wiernych na całym świecie -  podkreśla Poczta Włoska.

 

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..
, aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
Gość

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.