nasze media MGN 07/2024

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 05.07.2024 09:23

Pierwszy piątek i pierwsza sobota lipca

Przypominamy, jak wielkie łaski czekają na czcicieli Serca Pana Jezusa i Maryi.

– Moja mama mnie oszukała – powiedział nocą w obozie koncentracyjnym rozżalony i bardzo schorowany więzień. – Odprawiłem 9 pierwszych piątków, a umieram w grzechu... – Nieprawda, jestem księdzem, możesz się u mnie wyspowiadać – przytulił go jego współwięzień. – Było mi tak lekko, że powiedziałem: „Teraz to już mogę sobie umrzeć” – wspominał po latach ten człowiek, który przeżył piekło II wojny światowej. Kapłan, który nocą udzielił mu rozgrzeszenia następnego ranka już się nie obudził…

Bóg zawsze dotrzymuje słowa, dlatego naprawdę warto skorzystać z Jego oferty nabożeństw dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Przypomnijmy, o co w nich chodzi.

„Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami” – powiedział siostrze Małgorzacie Marii Alacoque, zakonnicy żyjącej we Francji w XVII wieku, sam Pan Jezus.

Pan Jezus obiecał, że każdy, kto przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca przystąpi do Komunii św. wynagradzającej za grzechy i niewdzięczność ludzi, a wcześniej pójdzie do spowiedzi, nie umrze w ciężkim grzechu. Będzie miał łaskę spowiedzi tuż przed swoją śmiercią. A to oznacza tylko jedno: takiego człowieka czeka niebo!

Dzień po uroczystości NSPJ obchodzimy wspomnienie Serce Maryi. Ono także przepełnione jest ogromną miłością do grzeszników. Kult jej Serca również związany jest m.in. z jej objawieniami. Tym razem chodzi znane na całym świecie objawienia Maryi w Fatimie. Maryja, już po śmierci Hiacynty i Franciszka, 10 grudnia 1925 r. w Pontevedra w Hiszpanii pokazała Łucji swoje Serce otoczone cierniami. Tego dnia razem z Nią Łucji objawiło się także Dzieciątko Jezus. 

Nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca wynagradzamy nim pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi: bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu; bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu; bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi; znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Niepokalanej Matki; oraz obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.

 Tym nabożeństwem możemy pomóc grzesznikom. Przepraszamy nim Boga za grzechy popełnione względem Serca Maryi i prosimy o Jego miłosierdzie nad światem.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..